ТехнологіїПрислати новину

Чи варто купувати Android у 2025 році? Топ-5 плюсів та мінусів даної покупки.

Android вже досить тривалий час є найпопулярнішою мобільною платформою світу. Але завжди будь який користувач задається питанням: чи варто купувати новий гаджет  на Android, або краще вибрати альтернативу у вигляді Apple? А у 2025 році вибір стає ще складнішим через стрімкий розвиток технологій та можливостей. Давайте розберемося разом з цим питанням, розглянемо більшість переваг та недоліків купівлі гаджета на Android цього року.

Плюси купівлі Android у 2025 році


1. Великий вибір пристроїв

Android — це не одиничний товар у вигляді смартфону - це і планшети, і плеєра, і телевізори, і багато інших гаджетів.  А щодо виробників - там просто величезна кучка: Samsung, Google, OnePlus, Xiaomi, OPPO, Motorola та багато інших. Ця маса пропозицій дозволить вам обрати пристрій на будь-який смак, колір та бюджет — від флагманів до моделей по ціні низу ринку.

2. Інноваційні технології

Флагмани на Android у 2025 році продовжують радувати користувачів технологічними можливостями:

Але працюють тут вони дійсно круто, Apple до такої інтеграції ще дуже довго.

3. Гнучкість, налаштування та універсальність.
Ви можете встановити собі новий сторонній лаунчер, щоб ваш смартфон був схожим наприклад на iOS. Замінити рингтони на будь-яку мелодію. Замінити іконки, шрифти та додати анімацію. У вас завжди є доступ до файлової системи та до кешу, який завжди потрібно чистити. Але головний плюс тут, як на мене, це те, що можна встановлювати будь-який додаток з карти памʼяті, з Google Play, піратські, офіційні, та будь що. Вибір додатків тут просто безмежний…

Ось це-дійсно круто!

4. Широкий ціновий діапазон
На відміну від iPhone, смартфони на Android є в усіх цінових категоріях:

5. Розширені можливості підключення

Більшість користувачів iOS вам заздрять роками.

Мінуси купівлі Android у 2025 році


1. Проблеми з оновленнями
Далеко не всі пристрої на Android отримують регулярні оновлення. С перших днів купівлі оновлення прилітають купами, регулярно, постійно. Але так триває рік, рідко два роки, та виробник забуває про ваше існування. Про бюджетні моделі я взагалі мовчу - деякі ніколи не отримують оновлень на наступну версію Android

2. Фрагментація екосистеми
Через велику кількість виробників та пристроїв на Android часто виникають проблеми з сумісністю. Поясню: у мене декілька камер Xiaomi, куплені на протязі двох років, кожна камера потребує окремий додаток для роботи. Зручно? Додатки можуть бути несумісними з версією Android, якщо у вас старенький смарт. Та і оптимізація, і плавність роботи додатків завжди бажає кращого. Вони засмічують кеш, пристрій починає «лагати» та «зависати», ви щось намагаєтесь чистити - і так нескінченно…

3. Швидке знецінення смартфонів
На відміну від iOS, Android-пристрої швидко падають в ціні. Тут не вийде взяти пристрій, покористуватись ним певний час і продати майже за ту саму ціну. Через пів року ваш гаджет вже подешевшає на ринку на 30-40%, а враховуючи, що у вас «юзаний» пристрій - то продасте ви його вже майже за безцінь.

4. Велика кількість реклами та попередньо встановлених додатків
В ваш бюджетній чи середньо-бюджетний гаджет з заводу поставлять нескінченну кількість додатків - тут буде все, чим ви не користуєтесь. А от видалити все це ви не зможете. Це «лайно» постійно буде «сипати» вам рекламу, «тормозити» роботу пристрою та постійно бісити вас, доводячи до сказу.

Спам, віруси, реклама- це головний фактор відмови від Android-гаджетів.

5. Збірка та підтримки
Всім зрозуміло, що чим дорожче пристрій, тим вище його якість. Але виробники часто хочуть продати вам маркетинг. Камера на 159 Мріх, вагон памʼяті та два вагона ядер в процесорі. Але якість бажає кращого. Пристрої з коробки ведуть себе невпевнено, іноді живуть своїм життям, та більшість заявлених характеристик так і залишаються не реалізованими та не потрібними користувачеві.

Висновок: купувати чи ні?

Купівля смартфона на Android у 2025 році — буде гарним вибором для вас, лише якщо ви полюбляєте сторонні неофіційні додатки, бажаєте похизуватись цифрами на камері чи цифрами в AnTuTu, або маєте обмежений бюджет, чи просто категорично не хочете купляти iOS (інші ОС я навіть не розглядаю, по причині їх маленького попиту) Інноваційні технології швидко стануть непотрібні за рахунок знецінення продукту. Технічна начинка так і залишиться нереалізованою, бо виробник не хоче підтримувати ваш продукт. Камера на 159 Мріх через де-який проміжок часу вас дуже розчарує. А плавність та зручність роботи стане просто жахаючою. І ви повернетесь до того самого питання: Чи варто купувати Android у ХХХХ році?


А який смартфон ви плануєте купити у 2025 році? Діліться думками в коментарях.

Надіслати повідомлення
Чтобы оставить отзыв под своим именем авторизируйтесь или войдите через социальную сеть